Choď na obsah Choď na menu
 


NA SVRBICKEJ SNEŽNEJ STOPE 111 ÚČASTNÍKOV

3. 2. 2017

 

NA  SVRBICKEJ SNEŽNEJ STOPE 111 BEŽKÁROV

 

      Napriek mrazivému a hmlistému počasiu sa postupne zišlo až 111 účastníkov Svrbickej snežnej stopy. I. ročník tohto podujatia lyžiarskej turistiky na 10,6 km okruhu okolo Svrbíc, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 28.01.2017, sa skutočne vydaril.

 

      Od rána sa zbiehali do obce autá zo všetkých strán, z ktorých vystupovali netrpezliví bežkári a o 10,30 hodine dorazil aj mimoriadny autobus z Piešťan s účastníkmi tohto podujatia, ktorého štart a cieľ boli pri vykrývači Orange.

 

img_2343.jpg

Foto: Peter Remiš

 

      Historicky úplne prví si v cieli od predsedu organizačného výboru Ing.Ladislava Beleščáka prevzali účastnícke listy z tematickou kresbičkou Viliama Taubera bežkári Erik Ferencz a Tatiana Kalmanová z Piešťan. Ich usmiate tváre a vyjadrené dojmy potešili organizátorov z CCC MTJ Piešťany, ktorí akciu pripravili s podporou obce Svrbice pod vedením starostu Vladimíra Hromádku. “Výborný výber trate, stopa a označenie na úrovni, užili sme si to.“ - povedali obaja zhodne.

 

img_2319.jpg

Foto: Ľubomír Tuchscher

 

      Medzi prvými prišlo do cieľa aj trio početnej 9 člennej, športovo založenej rodiny Drahovských. Matka Katarína s dvomi synmi, 19 ročným Tadeášom a 15 ročným Benjamínom, dorazili do cieľa a Benjamínovi sa najviac páčili “super adrenalínové zjazdy“. Otec s najmladším synom si zatiaľ zahrali v kultúrnom dome stolný tenis a radovali sa zo správy, ktorú práve obdržali z ďalekého Estónska, kde ich ďalšia dcéra získala na Medzinárodných pretekoch v zimnom triatlone medailové umiestnenie.

 

dsc_8667.jpg

Foto: Dominika Kováčiková

 

      Od pani Márie Zrutovej sme sa zas dozvedeli, že 16 rokov nestála na bežkách a už to nevydržala a prišla na podujatie aj napriek horšiemu počasiu. Hovorí, že "Chcel ísť aj manžel, ale bohužiaľ sme poskladali výstroj len pre jedného. Musíme sa na budúcu sezónu lepšie pripraviť.“. Účastnícky list si s potešením prevzal aj úplný bežkársky nováčik Peter Kubala, ktorý na margo svojho prvého pôsobenia na bežkách povedal, že “Keby som vedel aké je to jednoduché, už dávno bežkujem.“.

 

dsc_8694.jpg

Foto: Dominika Kováčiková

 

      Medzi účastníkmi bola aj Dominika Kováčiková zo Svrbíc. Tej sa páčila trasa okolo rodnej obce pre jej pestrosť a rôznorodosť. Na trase zahliadla aj 4 srnky. „Škoda, že sme účastníkom pre hmlu nemohli ukázať nádherné výhľady, ktoré trať poskytuje. Ešte včera, kedy som absolvovala jej časť, to bolo všetko inak. Viditeľnosť od Zobora až po Marhát!“ A čo odkázala Svrbičanom? Začnite bežkovať a o rok sa pripojte, máme to doma a stojí to za to.“

      Alexander Štefečka sa účastníckym listom zatiaľ nemôže pochváliť blízkym, lebo si ho zabudol na stole a tak treba zavolať na 0917/552 753 a dohodneme sa na jeho odovzdaní.

 

diplom.png

Účastnícky diplom

 

      Podujatia sa zúčastnil aj člen výkonného výboru Klubu Slovenských Turistov Ing.Miroslav Herchl s manželkou a dvomi synmi žijúcimi v Bratislave, ktorý ocenil vznik nového podujatia, poprial mu dlhé trvanie a pochválil organizátorov za starostlivosť o účastníkov.

      JUDr. Miroslav Budaj dorazil na prezentáciu komplikovanou dopravou z Bratislavy a po príchode do cieľa povedal, že “organizátori sa ma pýtajú na nedostatky, ale žiadne neboli. Všetko bolo super. Prezentácia – trasa – občerstvenie, všetko klapalo. Stretla sa tu partia nadšených organizátorov a účastníkov a aj tie omastené chleby s cibuľou mi chutili viac ako doma. Cítil som sa medzi Vami dobre a ak mi to zdravie dovolí, prídem aj o rok.“.

 

dsc_8687.jpg

                                           Foto: Dominika Kováčiková

 

      Na záver chcem poďakovať všetkým účastníkom, ktorí prišli na podujatie a vytvorili príjemnú atmosféru,  a organizačným pracovníkom, ktorí boli poskladaní  z členov klubu, vedenia obce a dobrovoľného hasičského zboru, za ich pomoc

a príkladné plnenie úloh spojených s podujatím.                                                                                                                                    

Ladislav Beleščák

 

Foto z prípravy trate (autori: Boris a Ladislav Beleščák):

 

p1050860.jpg

 

p1050879.jpg

 

p1050908.jpg

 

p1050915.jpg

 

p1050919.jpg

 

p1050933.jpg

 

p1050945.jpg

 

p1050948.jpg

 

p1050955.jpg

 

p1050963.jpg

 

Celú fotogalériu si môžete pozrieť tu►