Choď na obsah Choď na menu
 


Dobrovoľná vojenská príprava

27. 3. 2018

     Dovoľujeme si Vás touto cestou informovať o projekte Ministerstva obrany Slovenskej republiky „Dobrovoľná vojenská príprava“. V roku 2018 rezort obrany realizuje v poradí už 3. ročník tohto projektu.

     Dobrovoľná vojenská príprava je aktuálnou a prioritnou témou, ktorú považujeme za nevyhnutné naďalej podporovať, vysvetľovať a komunikovať smerom k verejnosti. V praxi ide o 11 týždňov trvajúci dobrovoľný základný vojenský výcvik, ktorého cieľom je dať občanom Slovenskej republiky možnosť dobrovoľne absolvovať vojenský výcvik a získať základné vojenské vedomosti, návyky, zručnosti potrebné na prípadnú obranu Slovenska.

     Idea, že obrana štátu sa týka nás všetkých, každého občana Slovenskej republiky, je potvrdená aj výsledkami výskumov verejnej mienky na aktuálne otázky zabezpečenia obrany a bezpečnosti Slovenska. Na konci minulého roka sme na základe zberu dát zistili, že až  73 % opýtaných mladých ľudí vo veku od 18 do 28 rokov sa domnieva, že povinnosť brániť svoju vlasť je úlohou každého občana.

     A práve tento postoj môžu na dobrovoľnej báze občania reálne ukázať a ponúknuť svoju službu Slovensku aj absolvovaním Dobrovoľnej vojenskej prípravy.

 

     kpt. Ing. Andrej IVANIČ

náčelník regrutačnej skupiny Nitra

 

>>>   Brožúra DVP.pdf

 

 

dvp.png